آدرس ما: کیلومتر 80 جاده تهران ساوه، شهرک صنعتی زاویه، بلوارکوشش، خیابان نرگس 405

تماس: 09123105386

اسکلت فلزی

اسکلت فلزی

امروزه با پیشرفت تکنو لوژی و صنعت و با توجه به صنعتی شدن ساختمان و نظارت هر چه بیشتر بر نحوه اجرای ساختمانها ، می توان گفت که صنعت ساختمان یکی از مهمترین و کار آفرین ترین صنایع بخصوص در ایران می باشد .
لذا با سرمایه گذاری و توجه بیشتر در این صنعت ، شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر کشور عزیزمان خواهیم بود .

اسکلت فلزی چیست

اصلی ترین و تخصصی ترین بخش هر ساختمان ، اسکلت آن ساختمان می باشد که بطور کلی به دو بخش تقسیم می شود :

–    اسکلت فلزی

–    اسکلت بتنی

اسکلت فلزی عمده ترین بخش سازه های ساختمانی و یا صنعتی را به خود اختصاص داده است .

مزایای اسکلت فلزی

مزایایی که اسکلت فلزی در مقایسه با اسکلت بتنی دارد باعث این امر گردیده است ، همانطور که در مقالات قبلی به مزایای اسکلت فلزی نسبت به اسکلت بتنی اشاره شده که در یل به اختصار بیان می گردد :
–    کاهش حجم فونداسیون
–    کاهش قابل ملاحظه وزن ساختمان
–    بالا بردن چشم گیر سرعت پیشرفت پروژه
–    امکان بازرسی و تست های غیر مخرب در کلیه مراحل انجام عملیات
–    بالا بردن میزان سطح زیر بنا
–    امکان اصلاح و رفع عیب در هر مرحله بدون تخریب و از بین رفتن مصالح
–    امکان انجام عملیات در شرایط مطلوب کارخانه و در نتیجه دقت و کیفیت بالا و مطلوب

اسکلتهای فلزی که در محدوده ی پروژه‌های ساختمانی تولید می‌شوند بخاطر وجود محدودیت تأمین برق استفاده از دستگاه‌ جوش با نرخ نفوذ بالا و استاندارد از کیفیت بالایی برخوردار نیستند.

اسکلتهای فلزی که در محدوده ی پروژه‌های ساختمانی تولید می‌شوند بخاطر وجود محدودیت تأمین برق استفاده از دستگاه‌ جوش با نرخ نفوذ بالا و استاندارد ، همچنین بخاطر وجود نداشتن ابزارالات مناسب و … نه تنها فاقد کیفیت بوده بلکه دست و پاگیر و همچنین پیاده سازی آنها بسیار زمان بر است. روش قدیمی ساخت اسکلت فلزی در محل از لحاظ اتصال و برپایی علاوه بر مواردی که پیش تر به آنها اشاره گردید هزینه بالایی بابت جرثقیل دارند و با توجه به بلایای طبیعی که ممکن است هر لحظه صورت پذیرند ؛ رویکردی جدید به تولید صنعتی و استاندارد اسکلت فلزی ساختمانی پدید آمده است، چراکه این نوع ساختمانها با طراحی و اجرای صنعتی و خاص ، مقاومت بسیار زیادتری در مقایسه با اسکلتهای فلزی غیر صنعتی دارند.

نکته دیگر صرفه اقتصادی و پایین‌تر بودن هزینه تولید و نصب نسبت به روشهای غیر صنعتی است که باعث صرفه جویی در هنگام گرانی و افزایش قیمت آهن می گردد. با توجه به گستردگی طراحی در  ورقها و سازه‌ فلزی پیش ساخته ؛ محاسبات و  ایجاد فضا و کارگذاری باید با آزادی عمل خاصی صورت بگیرد.